+371 27 01 33 77 / info@latviainside.com

Rīgas virtuālie skatu torņi

Aug 15 2022

Rīgas virtuālie skatu torņi

Rīgas virtuālie skatu torņi

Nodibinājums Sociāli Orientētu Projektu Aģentūra (sopa.lv) sadarbībā ar studiju Ocean Multimedia (ocean.lv) un uzņēmuma “Rīgas Meži” daļu “Dārzi un Parki” ir izveidojuši interaktīvu projektu “Rīgas virtuālie skatu torņi”.

Šī projekta ietvaros vairākos Rīgas parkos ir izvietotas info plāksnes ar QR kodiem, kas ļauj rīdziniekiem un pilsētas viesiem virtuāli pacelties virs koku galotnēm un namu jumtiem, un apskatīt pilsētu no jauniem skatu punktiem un neredzētām perspektīvām.

VR skatu torņi ir izveidoti, izmantojot studijas Ocean Multimedia vairāku gadu laikā radītās Rīgas 360° aero panorāmas, papildinot tās ar audio gidiem 3 valodās. Audio gidu saturs ir veidots sadarbībā ar Rīgas Dārzi un Parki informācijas daļu, un tajos ir apkopoti stāsti par parku vēsturi, sākot no to izveidošanas laika.

Virtuālie skatu torņi ir izvietoti šādos parkos – Arkādijas parkā, Bastejkalnā, Dzegužkalnā, Lucavsalā, Kronvalda parkā, Operas skvērā, Mežaparkā, Uzvaras parkā, Vērmanes dārzā un Viesturdārzā.

Projekts tapis LATVIA INSIDE VR (latviainside.com) platformā ar Rīgas domes kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu.